Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Ev / Genel / Mevlana inanç felsefesinde ve Ebru sanatında Kuantum fiziği.

Mevlana inanç felsefesinde ve Ebru sanatında Kuantum fiziği.

Kuantum fiziği hareket eden varlıkların uzaydaki ilişkisidir.

Kuantum Fiziği '-Basit
Uzaydaki varlıklar hareket halinde iken hareket alanları arasında bir bağ oluştururlar bu bağ ayni Mevlana felsefesindeki semazenlerin dönüşleri gibi bağımsız dönüşlerin birbirleri ile olan ilişkileri gibidir.

Semah-İşitmek; varlıklar arasındaki iletişim, Mevlana “Her kim olursan gel” çağrısı yaparak insanların arasındaki bağlanmayı ona bağlı olan insanlara seslenmiştir.

Mevlana dönüşü

Sema Gösterisi. Ölüm gününü Hakka vuslat; “Düğün Günü” sayan büyük Mevlâna’dan sonra, oğlu Sultan Veled ve yakınları tarafından, Mevlâna’nın fikir yapısı ve düşünceleri üzerine (Mevlevî Tarikatı) kurulmuş ve bu edep erkân yolunu izleyenlere (Mevlevî) denilmişti.

Mevalana’nın birlik olmaya çağrısı kuantum mantığını tatbik etmesimidir bilinmez, Mevlevilerin hareketleri kuantum mantığını hatırlatmaktadır..

Ebru sanatında kuantum fiziği ve Mevlana

Türklerin Ebru sanatı, Bazı kaynaklara göre de Türkistan’daki Buhara kentinde doğmuş ve İran yoluyla Osmanlılar’a geçmiştir, Ebru sanatında renklerin döngü halinde işlenmesi kuantum fiziğinin çok güzel örneğidir, bu göstergede kuantum ilişkileri çok iyi görülebilmektedir..

Hakkında admin

İlginize teşekkürler

devrim.

Türkiye’de yerli motor üretim tarihi

  NECMETTİN ERBAKAN 1953 yılında Aachen Teknik Üniversitesi’nde “dizel motorda ateşleme işlemleriyle ilgili teori” konulu …

ali şir nevai

TÜRK DİLİNİN MUHAKEMESİ

Bir dilin bilimsel yada üstün dil olduğu dili kullanan toplumun gücünün göstergesidir.. Dünyanın çeşitli tarihlerinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*