Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Ev / Belgeler / Trakyada Hun, Slav ve Bulgar tamgalı-Anastasya Duvarı

Trakyada Hun, Slav ve Bulgar tamgalı-Anastasya Duvarı

Anastasius Suru veya Trakya Uzun Duvarları, Uzun Duvar eski, taş ve çim olan tahkimat yer alan 64 km (40 mil) batısında istanbul , Türkiye tarafından inşa Bizanslılar geç 5. yüzyıl boyunca. Başlangıçta 56 km (35 mil) uzunluğunda, içeri Evcik İskelesi uzanan bazı Çatalca’da de Karadeniz genelinde kıyısında Trakya yarımadasının kıyısına Marmara Denizi 6 km (3,7 mil) batısındaki Silivri (eski Selymbria). Bu kuzeyden koştu güney bugün Karacaköy, Gümüşpınar, Pınarca, Kurfallı, Fener, Alipaşa Mahallesi ve Silivri Altınorak ne konumları ile. Duvar kalıntıları İhsaniye ve Kurfallı köyünde Karacaköy’e, Yalıköy’de Hisartepe, Pınarca yılında Gümüşpınar kavşağında görebilir. duvar için ek bir dış savunma sisteminin bir parçası oldu Konstantinopolis , başkenti Doğu Roma İmparatorluğu kullanılmaya devam etmiştir ve muhtemelen 7. yüzyıla kadar.

anastasya duvarı

Duvar İmparator sonra seçildi Anastasius I (r. 491-518). Ancak kanıtlar tahkimat zaten döneminde 469 varolduğunu var Leo I (457-474. r) ve döneminde 478 yılında Zeno (r. 476-491), ve bunu muhafaza ve Anastasius tarafından yenilendi 507 512 sayılı duvardan zaman 3.3 m (11 ft) kalınlığı ve yüksekliği 5 m üzerinde (16 ft) vardı. Bu kuleler, kapılar, kaleleri, hendekleri ve ile batıdan istilalar Konstantinopolis’i korumak için bir askeri yolu ile birlikte inşa edilmiştir Hunlar , Slavlar ve Bulgarlar . Bir dikdörtgen Castrum 300 m (980 ft) 250 m (820 ft) boyutları ile duvarın orta bölümünde de var.

Bu duvar, sadece sınırlı bir etkinliğe sahip olduğu bilinmektedir ve bir barbarlar sur uzunluğu zor sınırlı tamamen duvar savunmak için yapılan için, bir çok kez nüfuz Garnizona nedeniyle inşaat, ve aynı zamanda duvar yeterince güçlü değildir, çünkü acele.

anastasya duvarı

Çünkü o insanlı ve tamir tutmanın zorluk 7. yüzyılda terk edildikten sonra duvar harabe haline düştü. Yüzyıllar boyunca, toplam uzunluğunun yarısından fazlasının taş diğer yerel binalarda yeniden yapıldı. En iyisi kuzey sektörün ormanlık korunur.

Anastasya Duvar kıta içinde antik anıtsal doğrusal tahkimat arkadaşlığın neredeyse bilinmeyen örnektir Avrupa’ya yanında sadece, Hadrian Duvarı yılında (122 AD) İngiltere’de karmaşıklığı içinde.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anastasian_Wall

Anastasya duvarı tamgaları

Anastasya duvarı tamgaları, bu tamgalar yapım ustalarına aittir, her taşın yapım ustası kendi yaptığı esere tamgasını vurmuştur ve her konan taşın sorumlusu ve yapımcısı bellidir..

Hakkında Türk Bilimi

İlginize teşekkürler

ankara keçisi

Ankara keçisi- Tiftik, “Elmas Elyaf”

Tiftik keçisi veya Ankara keçisi, Ankara’ya has bir keçi türü. Ataları, 13. yüzyılda Orta Asya’dan …

Hz.Muhammedin mektupları

Hz.Muhammed’in devlet başkanlarına mektupları

Taberî belgelerinde Peygamberler ve Krallar Tarihi , H.Z. Muhammed Hudeybiye Antlaşması sonrasında İslam’a davet kararı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*