Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Ev / Genel / Türk Ticaret Tarihi

Türk Ticaret Tarihi

Ticaret sosyal hayatın en önemli işleyicisidir, insanlar arsındaki sosyal kuralları oluşturur, aLışveriş-ticaret sadece para ile olmaz, antik dönem insanları günümüze kadar hala takas alışverişi kullanılmaktadır, takas alışverişlerinde ihtiyaçlar değişimi yapılır.

Ticaret tarihinin en önemli insanları gezgin-seyahat eden kaşifler’dir..bu kaşifler yeni yerler ve yeni medeniyetler arasında ticaret bağı oluştururlar..

Türklerin ticaret tarihinde en önemli alan “İpekyolu ticaret yolu”dur…İpekyolu Orta Asyanın batısı ve doğusu arasındaki kültür ve ticaret köprüsüdür..bu bölgenin insanları Türklerdir..Türkler Asyanın doğusu ve batısı arasında emniyetli yollar ve bu yollarda konaklama alanları oluşturmuşlardır.. emniyeti sağlanmayan yollarda mal, özellikle değerli mal taşımak mümkün değildir, Türkler güvenilir ve emniyetli kültüre sahip oldukları için yüzyıllarca ülkelerinden geçmek isteyen insanların emniyetini sağlamışlardır..

Dünya ticaret yolu ve tarihi
Dünya ticaret yolu ve tarihi

Türkler tarihte ticaret kültürü yok sayılan toplum olarak işlenmiştir, halbuki dünyanın en büyük ticaret alanı “İpekyolu”dur… İpekyolu Doğu Asya Çin ile Batı Avrupa arasındaki ticaret tarihidir…ayrıca Afrika kıtası’da bu ticaret tarihine dahildir..
İpekyolu’nun kara yolu dışında Güney Asya ve Güney Afrika sularında gemiler ile ticaret yapılmıştır, fakat İpekyolu Ticaret Tarihi’nin en önemli deniz ticareti “Akdeniz Deniz Ticareti”dir, Akdeniz Deniz Ticareti Mısır Medeniyetinin de en önemli deniz ticaret alanıdır.

.

Tarih zaman sıralaması küçük resimler tanımı;

B  Bilgeler, Bilgelikler göstergesi

D   Devlet kurucular göstergesi

--S  Seyyahlar- Kaşifler göstergesi

 

Türk Ticaret Tarihi – TürkBilimi Bilim platformu Turks science 

https://turkbilimi.com/kategori/turk-ticaret-tarihi

 

 

Hakkında Türk Bilimi

İlginize teşekkürler

Türk dili konuşan halklar

Avrupa Birliği ve Türk Birliği….

AVRUPA BİRLİĞİ; Avrupa yıllarca kendi arasında savaş yapmış, “ayrı dilleri” olan ve hatta “ayrı alfabeleri …

Dağistan-Kazakistan-

Dağistan ve Kazakistan Türk milletleri bağı

Kazakistan ve Tagistan Türk milletlerinde birleşik iki coğrafyayı hazar denizi ayırmaktadır.. iki coğrafyanın önemli tarihsel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*