Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Ev / Genel / Türk Ticaret Tarihi

Türk Ticaret Tarihi

Ticaret sosyal hayatın en önemli işleyicisidir, insanlar arsındaki sosyal kuralları oluşturur, aLışveriş-ticaret sadece para ile olmaz, antik dönem insanları günümüze kadar hala takas alışverişi kullanılmaktadır, takas alışverişlerinde ihtiyaçlar değişimi yapılır.

Ticaret tarihinin en önemli insanları gezgin-seyahat eden kaşifler’dir..bu kaşifler yeni yerler ve yeni medeniyetler arasında ticaret bağı oluştururlar..

Türklerin ticaret tarihinde en önemli alan “İpekyolu ticaret yolu”dur…İpekyolu Orta Asyanın batısı ve doğusu arasındaki kültür ve ticaret köprüsüdür..bu bölgenin insanları Türklerdir..Türkler Asyanın doğusu ve batısı arasında emniyetli yollar ve bu yollarda konaklama alanları oluşturmuşlardır.. emniyeti sağlanmayan yollarda mal, özellikle değerli mal taşımak mümkün değildir, Türkler güvenilir ve emniyetli kültüre sahip oldukları için yüzyıllarca ülkelerinden geçmek isteyen insanların emniyetini sağlamışlardır..

Dünya ticaret yolu ve tarihi
Dünya ticaret yolu ve tarihi

Türkler tarihte ticaret kültürü yok sayılan toplum olarak işlenmiştir, halbuki dünyanın en büyük ticaret alanı “İpekyolu”dur… İpekyolu Doğu Asya Çin ile Batı Avrupa arasındaki ticaret tarihidir…ayrıca Afrika kıtası’da bu ticaret tarihine dahildir..
İpekyolu’nun kara yolu dışında Güney Asya ve Güney Afrika sularında gemiler ile ticaret yapılmıştır, fakat İpekyolu Ticaret Tarihi’nin en önemli deniz ticareti “Akdeniz Deniz Ticareti”dir, Akdeniz Deniz Ticareti Mısır Medeniyetinin de en önemli deniz ticaret alanıdır.

.

Türk Ticaret Tarihi – TürkBilimi Bilim platformu Turks science 

https://turkbilimi.com/kategori/turk-ticaret-tarihi

 

 

Hakkında admin

İlginize teşekkürler

1,5 tl satışın etiket görünümü

Kuruş kuruluş’tur

Kuruş değeri oluşturan kuruluş değeridir, her değer oluşumunda kuruluş önemlidir. Paradaki kuruşlarda görünmeyen, ya da …

Altay dağları balları

Altay dağlarında bal çeşitleri

Altay dağları çok değişik bal üreten bölgedir, dünyanın çeşitli yerlerine Altay balı olarak satılmaktadır. Altay …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*