Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Ev / Genel / Yeni sosyal yaşamda, “İnsanlık kendini tüketiyor”…!!!!!.

Yeni sosyal yaşamda, “İnsanlık kendini tüketiyor”…!!!!!.

 

"Bir zamanlar toplumların medeniyet seviyesi tükettikleri kağıt ile gösteriliyor idi…günümüzde ise kullanılan plastik oranı ayni gösterge haline gelmiştir…"

İnsanların üretmeden tüketme ve tüketim atıklarının insanlığı tehdit eder hale gelmesi gelecekte insanlığın en büyük suçu olacaktır…

Günümüz sosyal yöneticilerin hiç değimedikleri, "Tüketimin atıklarını tekrar kullanmanın değeri"ni insanlık çok geç anlıyacak..
Dünya nüfusunun hızla çoğalması, "Üretimlerin otomasyon destekli olması" ile "Maliyetlerin düşürülmesi" ve "İnsanların işsiz kalması ile sadece tüketim toplumu haline getirilmesi"nin acı hesabı "Gelecekteki nesillere" fatura edilecektir, yani bu aksak işemin cezası gelecek nesillere çıkarılacaktır..

İnsanları ticaret ve tüketim toplumu olmaya sevk eden ticaret güçleri, sosyal yöneticiler tarafından göz ardı edilmekte.

Özellikle beslenme ürünlerinde 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80 gıramlık ambalajlar ile satılan yiyecekler sürekli plastik ağır lıklı ambalajlar kullanmaktadır, ayrıca bu ambalajlı malzemeler yine ayrı ambalajlarla tekrar torbalanmakta ve tüketici insanlar tüketim gereçlerinin ihtiyaçları oranında plastik ağırlıklı ambalaj tüketmektedişr ve bu ambalajlar sadece tek tüketimliktir.

Önceki yıllarda insanlar cam kaplar kulllanarak kullanım ömrünü uzatan ve kapların tüketimini azaltan üretilerden uzaklaşılmıştır.. cam kaplar çok sağlıklı kaplar olup, hammaddesi camlarında tekrar kullanılma imkanları vardır..

Günümüzde sadece ekonomisi yetersiz insanların yaşamı olan çöp içindeki yaşam hali geleceğe önemli örnektir.., bu durumdan vaz geçilmez ise çok kısa bir zaman sonra dünyamız çöplük haline gelecektir.. bütün insanlar çöpün içersinde yatacak ve hayatları çöplükte geçen nesil haline geleceklerdir..

İnsanlara sağlıklı yaşam için sunulan aşırı kap kullanımı geleceğin felaketidir..

Öyle bir zaman gelecek ki insanlar medeniyetin iyisini "Dağlarda teknolojiden uzak yaşayan kabile toplumlarında arayacaklardır…."

plastik kaplı deniz

Çöp denizi

deniz kıyısına biriken plastik çöpler

kıyıları kaplayan çöp dağları

Çöp dağı Sahili

çöp dağı

 

 

Çöp dağı

İnsan ayağının değdiği her yerde çöp… öyle bir zaman ki..çöp demek insan demektir.. insan varlığı demektir.. insanın bulunduğu her yerde bulunan işaret çöptür.. sanki "Yeni medeniyet göstergesi çöptür"..

 

 

Hakkında Türk Bilimi

İlginize teşekkürler

ankara keçisi

Ankara keçisi- Tiftik, “Elmas Elyaf”

Tiftik keçisi veya Ankara keçisi, Ankara’ya has bir keçi türü. Ataları, 13. yüzyılda Orta Asya’dan …

Hz.Muhammedin mektupları

Hz.Muhammed’in devlet başkanlarına mektupları

Taberî belgelerinde Peygamberler ve Krallar Tarihi , H.Z. Muhammed Hudeybiye Antlaşması sonrasında İslam’a davet kararı …

Bir yorum

  1. Sitenizi içerik olarak çok beğendim. Tebrik ederim. Yalnız tasarım konusunda biraz daha özen gösterirseniz çok daha iyi olur. Mesela yazı fontlarını biraz büyütebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*